Yönetim Kurulu

Prof. Dr. Faruk Hilmi Turgut
Başkan


Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi
İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Nefroloji Bilim Dalı


İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları uzmanlık eğitimine başlayarak 2005 yılında İç Hastalıkları uzmanı oldu. Bir yıl kadar İç Hastalıkları uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2006 yılında Nefroloji yan dal uzmanlığı eğitimine başladı. 2008 yılında TUBİTAK yurt dışı doktora sonrası araştırma bursu ile Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Virjinya Üniversitesi Nefroloji Kliniği’nde 15 ay süreyle çalıştı ve bilimsel araştırmalar yaptı. 2010 yılında Nefroloji uzmanı oldu. Aynı yıl Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde Tabip Asteğmen olarak askerlik görevini yaptı. 2011 yılında zorunlu hizmetini yapmak üzere İskenderun Devlet Hastanesi’ne atandı. 2012 yılında doçentlik ve 2017 yılında profesörlük unvanını alan Dr. Faruk Hilmi Turgut 2013 yılından beri Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nefroloji Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Doç. Dr. Eren Gürkan
Başkan Yardımcısı


Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi
İç Hastalıkları ABD, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları BD


1994 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 10 ay süreyle Giresun ili Tirebolu ilçesi Boynuyolu Sağlık Ocağında pratisyen hekimlik yaptı. 1995-1999 yılları arasında İstanbul Kartal Lütfi Kırdar İç Hastalıkları Kliniğinde İç Hastalıkları ihtisasını tamamladı. 6 ay süreyle Mardin ili Midyat Devlet Hastanesinde İç Hastalıkları uzmanı olarak çalıştı. 2000-2009 yılları arasında İstanbul’da Özel Ersoy Hastanesinde İç Hastalıkları uzmanı olarak çalıştı. 2009-2013 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniğinde yan dal ihtisasını tamamladı. 2013-2016 yılları arasında Hatay Antakya Devlet Hastanesi’nde Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları uzmanı olarak çalıştı. 2016 yılından itibaren Hatay M.Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmaktadır.

Diyabet eğitimi konusunda birçok projede yürütücü olarak görev almıştır. Uluslararası AR-GE çalışmalarına katkı sunmaktadır. Başlıca çalışma konularını, diyabet, hipertroidi, obezite, üreme endokrinolojisi, osteoporoz ve gebelikte sık rastlanılan endokrinolojik sorunlar oluşturmaktadır.

 
Dr. Müge Özsan Yılmaz
Sekreter


1978 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 2002 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2002-2007 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları Uzmanlık eğitimini tamamladı. 2008 yılında mecburi hizmet nedeniyle Erzurum Hınıs Devlet Hastanesi’nde İç Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı. Aynı yıl Yan Dal Uzmanlık Sınavı sonrası Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı’nda yan dal eğitimine başladı. 2012 yılında Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı olarak mecburi hizmet ile Niğde Devlet Hastanesi’ne atandı. 2015 yılından bu yana ise Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı’nda Öğretim üyesi olarak çalışmalarını devam ettirmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.


Dr. Öğretim Üyesi Gezmiş Kimyon
Sayman


1977 yılında Hatay’ın Samandağ ilçesinde doğdu. Orta öğrenimini Hatay’da bitirdikten sonra 1995-2001 yıllarında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden tıp eğitimini bitirerek mezun oldu. Dahiliye eğitimini 2002-2006 yılları arasında İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı. Bir süre dahiliye uzmanlığı yaptıktan sonra 2011-2015 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde Romatoloji ihtisasını tamamladı. 2018 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesine ilk romatoloji uzmanı olarak atandı. Halen burada çalışmalarına devam etmektedir. İlgi alanları inflamatuvar artritler, bağ doku hastalıkları, Behçet, Ailevi Akdeniz Ateşi gibi romatizmal hastalıklardır.


Gül İlhan
Asil Üye


Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi
Hematoloji Bilim Dalı


1977 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olduktan sonra 2001-2006 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde İç Hastalıkları Uzmanlık eğitimini aldı. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Hematoloji Bilim Dalı'nda 2006-2010 yılları arasında Hematoloji yan dal eğitimini tamamladı. Hematoloji uzmanı olarak 2010 yılında mecburi hizmet ile Hatay Antakya Devlet Hastanesi'ne atandı. 2015 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hematoloji Bilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. 2017 yılında doçentlik ünvanını alan Gül İlhan, halen Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hematoloji Bilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir.

 

 Copyright © Hatay İç Hastalıkları Uzmanları Derneği Tüm Hakları Saklıdır